Zvládněte Češtinu s přehledem!

Mě nebo mně? Píše se na začátku s nebo z? Občas váhá snad každý. V kurzu Česky s přehledem vám osvěžíme paměť.

Od třetího zářijového týdne otevíráme nový kurz nazvaný Česky s přehledem. Přihlásit se mohou Češi, ale třeba i Slováci nebo příslušníci jiných národností. „Kurz je určen úplně všem: jak těm, kteří už jsou delší dobu ze školy, tak těm, kteří ze školy vyšli nedávno, ale potřebují nebo chtějí psát správně a dobře. Vždyť bezchybný písemný projev je vizitkou každého z nás. Kurz bych ale doporučil i cizincům, kteří velmi dobře ovládají češtinu a chtějí se v ní zdokonalit nad rámec běžných jazykových kurzů pro cizince,“ popsal lektor Zbyněk Michálek, který kurz povede.

Česky s přehledem pomůže učitelům, redaktorům, spisovatelům i všem ostatním, kteří potřebují nebo chtějí psát bez chyb. Český pravopis není jednoduchý, navíc čas od času dojde ke změnám, které někteří z nás nestačí sledovat. „Kurz je zaměřen na všechny klasické okruhy českého pravopisu a tvarosloví, jako je třeba psaní i/y, velkých písmen, čárky, skloňování zájmen či cizích jmen. Věnuje se však i pokročilejším věcem, jako například tvoření a užití přechodníků nebo stylistickým a typografickým problémům,“ vyjmenoval lektor HOPE.

jak psát správně česky

V kurzu se naučíte psát správně česky. Foto: Jaroslav Loskot

Ve středu a ve čtvrtek

Procvičování češtiny je rozdělené do dvou kurzů. Jeden se koná ve středu, druhý ve čtvrtek. Začátek je vždy v 17.30. Hodinu a půl trvající lekce jsou čistě praktické, pokaždé uvedené nezbytným teoretickým výkladem. Náplň se může částečně odvíjet i od potřeb účastníků. První z kurzů začíná 24. září a končí 21. ledna, druhý trvá od 25. září do 22. ledna.

Více zde.