Z tuzemské učebnice WineWords se učí až v Japonsku

Sklízí úspěch nejenom v Evropě. Unikátní kniha o víně, která vyšla na podzim loňského roku v Brně, plní univerzitní knihovny i poličky soukromých milovníků vína také na dalších kontinentech.

„Knize se velice daří, prodává se po celé Evropě a několik výtisků šlo i do Ameriky, Japonska a Číny,“ dává najevo spokojenost vydavatelka a spoluautorka interaktivní publikace WineWords – English for Wine Professionals & Wine Lovers Pavlína Megová.

V Zemi vycházejícího slunce našla přehledná, téměř dvoukilogramová učebnice s modrým přebalem své místo na jedné z nejstarších a největších vinařských univerzit. „Moc se mi líbí. Bezprostředně z ní cítím tu nesmírnou snahu při jejím vzniku. Je skvělý nápad učit se důležitým věcem přímo od odborníků na slovo vzatých,“ chválí knihu z dílny australského profesionálního vinaře Mikea Mazyho a jeho týmu Irving So, jeden z učitelů na Académie du Vin Tokyo.

Prezentace na německém veletrhu ProWine

Zanedlouho učebnice WineWords poputuje také k našim západním sousedům. Autorský kolektiv ji vezme na prestižní veletrh ProWine, jehož 22. ročník se koná ve dnech 13. – 15. března v Düsseldorfu. „Vedle dalších předních vinařů bude přímo Mike Mazey knihu prezentovat na společné expozici Vinařského fondu České republiky. Pozvání do Německa si velice vážíme,“ uvedla Megová.