Padesátka mladých lidí z Evropy se na Vysočině učí novinářskému řemeslu

Na dálku jazyková škola HOPE sleduje dvanáctý ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského, který se v týdnu od 15. srpna odehrává v Havlíčkově Brodě.

Na kurz plný médií, historie a kultury nejenom střední Evropy se sjelo na pět desítek lidí ze čtyř zemí: tuzemska, Slovenska, Ukrajiny a Běloruska.

„Zkoušejí si práci novináře, tvorbu marketingového plánu, nahlížejí do zákulisí tvorby mediálních výstupů, jako jsou televizní a rozhlasového reportáže, články pro novinové či internetové zpravodajství a fotoreportáže,“ popisuje náplň týdenního kempu hlavní organizátor Milan Pilař z obecně prospěšné společnosti Centrum Vysočina.

Procvičují si češtinu

Podmínkou pro zahraniční účastníky je to, aby se domluvili česky. V Havlíčkově Brodě tak nechybí bohemisté z partnerských regionů. „Denodenně komunikují v českém jazyce. Jedním z důvodů, proč na školu přijíždějí, je proto také snaha o zlepšení jejich jazykových dovedností,“ komentuje Milan Pilař pravidelnou přítomnost studentů z ciziny na týdenním kurzu.

HOPE je jedním z letošních partnerů letní školy. Nejlepší ze studentů se mohou těšit na dárky v podobě propisek, bloků, praktických tašek či poukázek na slevu jazykového kurzu HOPE dle vlastního výběru.

Autor fotografie: Jaroslav Loskot