Halloweenská sobota v Brně

Strašidelné masky, vydlabané dýně, hororové dekorace. Ačkoli Halloween nepatří k tradičním českým svátkům, 31. říjen se i u nás postupně stal příležitostí k oslavám.

Řada „hrůzu nahánějících“ akcí se v Brně koná v sobotu 29. října, tedy dva dny před letošním halloweenském pondělím.

Halloween v Zoo Brno

Anglosaský lidový svátek si poslední říjnovou sobotu připomene brněnská zoo, která pro malé i velké návštěvníky připravila 1000 dýní, řadu soutěží, ochutnávku dýňových specialit nebo strašidelnou procházku po zoo. Program bude trvat od 16 do 19 hodin a jeho součástí budou také žonglérská vystoupení a workshop, ohňová show, čarodějnická dílna, malování na obličej, koncert a samozřejmě dlabání dýní. Zahrada ak bude otevřená do 20 hodin, poslední návštěvník může vstoupit v 18 hodin

Halloween Charity Pub Quiz

Kdo by měl chuť na halloweenský kvíz, chtěl si procvičit angličtinu a k tomu ještě přispět na dobrou věc, může dorazit do baru East Village na Jaselské ulici. Tam v sobotu od 17 do 19 hodin MIMSA (Masaryk International Medical Students Association) pomáhá jednomu ze svých členů uskutečnit Halloween Charity Pub Quiz. Výtěžek poputuje do spolku Pomáháme lidem na útěku, který zajišťuje pomoc uprchlíkům po celé Evropě. Pravidla kvízu jsou jednoduchá: tým se skládá ze šesti členů, každý z nich zaplatí 100 krun. Zvolte si týmové jméno a přidejte se 😉 A pokud vám jenom kvíz nebude k oslavě Halloweenu stačit, můžete s MIMSOU pokračovat do EXIT Clubu na náměstí Svobody. MIMSA Halloween party tam vypukne ve 23 hodin.

Halloween v Babylonu

Halloweenská party odstartuje v 18 hodin také v Kulturním centru Babylon na Kounicově ulici. V průběhu večera si zatančíte všechny taneční styly, v plánu jsou diskovstupy, electroswing, makarena, live lasershow či Street dance show. Lístek stojí 70 korun a organizátoři doporučují přijít včas, neboť po naplnění kapacity bude vstup uzavřen.

Halloween laser party

Od 20 hodin pořádá Halloween-party s laserem Laser game Brno na Hybešově ulici. Každý návštěvník bude přivítán welcome drinkem a zahraje si minimálně pět desetiminutových her. Chybět nebude ani klání o nejlepšího hráče herního módu Zombies a další soutěže v různých disciplínách. Vstupné pro pány je 250 korun, pro dámy 125 korun.

Happy Halloween!