26. Podzimní knižní veletrh zve na setkání s překladateli i bohemisty

Kulturní dům v Havlíčkově Brodě hostí od pátku 14. do soboty 15. října další Podzimní knižní veletrh. Spisovatelé, překladatelé, nakladatelé a čtenáři se na Vysočině potkají už pošestadvacáté.

Na oblíbenou knižní přehlídku se přihlásilo více než 160 vystavovatelů. „Podle velkého zájmu se dá předpokládat, že se jejich počet ještě o něco zvýší,“ podotýká ředitelka Podzimního knižního veletrhu Markéta Hejkalová.

V doprovodném programu se při čteních, besedách a autogramiádách představí na 150 spisovatelů, překladatelů, ilustrátorů a dalších pozoruhodných lidí ze světa knih. Pozvání přijali jak tradiční hosté veletrhu, jako je Michal Viewegh, Zdeněk Svěrák nebo Ivan Klíma, tak i několik píšících a kreslících celebrit. Přijede například populární Halina Pawlowská nebo herečka a blogerka Berenika Kohoutková.

Veletrh knih nevynechává ani překladatele. Třeba v pátek odpoledne se bude zájemcům podepisovat Dagmar Lieblová, překladatelka a nositelka řádu T.G.M. za pomoc obětem holocaustu. V sobotu se pak návštěvníci mohou opět po roce setkat s překladatelem Martinem Hilským.

Na programu je mimo jiné i sobotní Ráno s bohemisty nebo představení česko-rumunského časopisu. Více o 26. Podzimním knižním veletrhu si můžete přečíst na www.veletrh.hejkal.cz.

26. Podzimní knižní veletrh